Türvak Sinema Tiyatro Müzesi - Mastercard İşbirliği Etkinlik Programı

Türvak Sinema Tiyatro Müzesi  - Mastercard İşbirliği Etkinlik Programı 20 Ekim 2018 - 29 Aralık 2018 - Bir hafta ara ile her Cumartesi saat 11.00’da Yer: Türvak Sinema - Tiyatro Müzesi - İSTANBUL Çocukların bir ebeveynleri ya da bir yetişkinle birlikte katılacakları bu yaratıcı drama –masal atölyesi, çocukların keyifle dinleyecekleri, yetişkinlerin ise çocuklarla eğlenceli ve kaliteli zaman geçirecekleri bir etkinliktir.

Evvel Zaman İçinde Masal Sanat İçinde
(masal-drama atölyesi)

Karagöz ve Arkadaşları Müzede
(mizah-tasvir atölyesi)

20 Ekim Karagöz ve Arkadaşları Müzede
03 Kasım Evvel Zaman İçinde Masal Sanat İçinde
17 Kasım Evvel Zaman İçinde Masal Sanat İçinde
01 Aralık Evvel Zaman İçinde Masal Sanat İçinde
15 Aralık Karagöz ve Arkadaşları Müzede
​29 Aralık Karagöz ve Arkadaşları MüzedeEvvel Zaman İçinde Masal Sanat İçinde
(masal-drama atölyesi)

Çocukların bir ebeveynleri ya da bir yetişkinle birlikte katılacakları bu yaratıcı drama –masal atölyesi, çocukların keyifle dinleyecekleri, yetişkinlerin ise çocuklarla eğlenceli ve kaliteli zaman geçirecekleri bir etkinliktir. Atölyeye başlarken öncelikle atölyenin içeriğine uygun olarak yetişkinlerle ve çocuklarla birlikte kısa bir rehberli müze turu yapılır. “Evvel Zaman İçinde Masal Sanat İçinde” atölyesinin eğitmeni Songül Bozacı tarafından seçilmiş bir masal interaktif olarak anlatılır. Masal anlatımı bittikten sonra masalın karakterleri yaratıcı drama yöntemi kullanılarak çocuklar ve yetişkinler ile birlikte canlandırılır. Canlandırmalar sonrasında çocuklar ve yetişkinler birlikte masalın resmini çizerler. Çocuklar, yaratıcılıklarını masal ve sanat yolu ile geliştirip eğlenirken yetişkinler de çocuklarla üretken bir ortamda olmanın keyfini sürerler.
Yaş Grubu
: 5 yaş ve üzeri
Atölye Süresi
: 1,5 saat
Atölye Günü ve Saati
: Bir hafta ara ile her Cumartesi saat 11.00’da
Katılımcı Sayısı
: Atölyeler 30 katılımcı ile sınırlıdır! (15 çocuk+15 yetişkin)
Ücret : 75TL (Ücret 1 yetişkin + 1 çocuk için geçerlidir.)

Karagöz ve Arkadaşları Müzede
(mizah-tasvir atölyesi)

Karagöz ve Arkadaşları Müzede atölyesinin ilk kısmında, Türvak Sinema Tiyatro Müzesinin Tiyatro katındaki geleneksel Türk tiyatrosuna ait olan bölümde gölge oyunu köşesi ziyaret edilir, gölge oyunu ve karakterleri hakkında yetişkinlerle geleneksel Türk Tiyatrosu hakkında sohbet edilirken, çocuklar konu hakkında bilgilendirilir. Daha sonra çocuklar ve yetişkinler gölge oyunundan seçtiği karakterleri asetatlar üzerine kopyalar, boyar, keser ve birleştirirler. Atölye sonrasında çocuklar ve yetişkinlerin birlikte eğlenerek seyredecekleri yaklaşık 30-40 dk. Karagöz Oyunu ”nu gösterisi Emin Taşdemir tarafından gerçekleşecektir.
“Karagöz ve Arkadaşları Müzede” atölyesinden her bir çocuk ve yetişkin müzeden kendi oynatabileceği tasviri ile ayrılır. Karagöz ustası ve tiyatro yönetmeni Emin Taşdemir’in yürüteceği çocuklara yönelik bu atölyenin amacı toplumumuzun yeni nesline somut olmayan kültürel mirasımız olan Karagöz’ü aktarmak ve yaşatmaktır. Tüm çocuklarımızı bir yetişkin veya bir ebeveynleri ile birlikte “Karagöz ve Arkadaşları Müzede” atölyesine bekliyoruz.

Yaş Grubu
: 7 yaş ve üzeri
Atölye Süresi
: 1,5 saat
Ücret
: 75TL
Atölye Günü ve Saati
: Bir hafta ara ile her Cumartesi saat 11.00’da
Katılımcı Sayısı
: Atölyeler 30 katılımcı ile sınırlıdır! (15 çocuk+15 yetişkin)
Ücret : 70TL (Ücret 1 yetişkin + 1 çocuk için geçerlidir.)