2017 Mart Ayı Yaratıcı Çocuk Atölyeleri Programı

2017 Mart Ayı Yaratıcı Çocuk Atölyeleri Programı 04 Mart 2017 - 25 Mart 2017 - 11:00 - 15.00 Saatleri Arasında. Yer: Türvak Sinema - Tiyatro Müzesi - İSTANBUL

04 Mart 2017
Kâğıttan Kahramanlar - Kostüm Tasarım Atölyesi

11 Mart 2017
Kaçın Uzaylılar Geliyor! Heykel Atölyesi

18 Mart 2017
Orda Bir Köy Var Uzakta – Düş / Masal Atölyesi

25 Mart 2017
Ailecek Ritim Atölyesi04 Mart 2017
Kâğıttan Kahramanlar - Kostüm Tasarım Atölyesi

Çocuklar, kendi kahramanlarını kâğıt bebeklerden yaratarak, onlar için kostümler tasarlayacakları bu atölyede önce müze gezisine çıkarlar. Birbirinden farklı sinema filmi ve tiyatro oyunu afişlerindeki kahramanların ve Sohban Koloğlu Heykel Salonundaki ünlü oyuncuların balmumu ve silikon heykellerinin kostümlerini inceleyerek, kostüm ve kostüm tasarımı konusunda bilgi edinirler. Daha sonra, çocuklar hayal güçlerini kullanarak yaratacakları ve öykülerini oluşturacakları karakterlerin kostümlerini renkli boyalar ve farklı atölye malzemeleri ile tasarlayıp, keser ve kâğıt bebeklere giydirirler.

Yaş Grubu : 6 yaş ve üzeri
Atölye Saati : 11.00–12.30
Atölye Süresi : 1,5 saat
Ücret : 35TL

11 Mart 2017
Kaçın Uzaylılar Geliyor! Heykel Atölyesi

Çocuklarla yapılacak müze gezisinde heykel ve resim arasında ki fark vurgulanır. Müzede yer alan ünlü sinema sanatçılarına ait balmumu heykeller ve iki boyutlu film afişleri birbiriyle kıyaslanır ve aralarında ki boyut farkı üzerine tartışılır. Bu film afişlerinden özellikle 1983 yapımı fantastik Türk sinemasının az sayıdaki ve nadide örneklerinden “Badi” filmi çocuklarla paylaşılır. Badi uzaydan dünyamıza gelen bir yaratıktır ve Dünya üzerinde seyahat ettiği uzay gemisi İstanbul-Beşiktaş’a iner ve Ali ile dost olur. İşte bizim atölyemizde de Badi Türvak’a iner ve çocuklar kendilerine arkadaşlık edecek üç boyutlu Badi’ler yaparlar. Bu atölyede kullanılacak malzeme strafor, grapon kâğıdı, alüminyum folyo, kürdan ve pastel boyalardır.

1983 Yönetmen Zafer Par, Senarist Barış Pirhasanoğlu, Müzik Yeni Türkü, Yapımcı Şerif Gören

Yaş Grubu : 6 yaş ve üzeri
Atölye Saati : 11.00–12.30
Ücret : 35TL

18 Mart 2017
Orda Bir Köy Var Uzakta – Düş / Masal Atölyesi

Düşle, canlandır ve çiz. Çocukların en iyi yaptıkları şeyden yani hayal etmekten yola çıkıp, hayallerimizden cesaret alıp ve düşlerimizin peşine takılıp, hep birlikte heyecanlı bir yolculuğa çıkıyoruz. Fakat düşümüzdeki ülkeye ulaşabilmek için meyve özlerinin aktığı derelerden, şekerlerden yapılmış karanlık ormanlardan geçerken yolumuzu bulmamız gerekiyor. Bunun içinse acil bir haritaya ihtiyacımız var. Bu harita nereye mi ait? Tabi ki her çocuğun gitmek istediği masallar diyarındaki o gizemli masal ülkesine. Yollar çetin, ülkemiz ırak ama kahramanımız nereye varmak istediğinden gayet emin. Tek ihtiyacı bir harita! İşte onu da bu düş atölyesinde şablonlarla, eski dergilerden kestiğimiz imgelerle ve renkli kalemlerin ve boyaların gücüyle yaratacağız. Yaşasın düş atölyesi! Yaşasın masal ülkesi!

Yaş Grubu : 5 yaş ve üzeri
Atölye Saati : 11.00–12.30
Ücret : 35TL

25 Mart 2017
Ailecek Ritim Atölyesi

Anneler, babalar, teyzeler ve amcalar çocuklarınızla ya da yeğenlerinizle birlikte hem eğlenmeye hem de ailecek zihninizi geliştirmeye ne dersiniz? Ritim atölyesine katılma amacınız güzel zaman geçirmek, sosyalleşmek, eğlenmek olsa da ritmin hayatınıza göz ardı edilemeyecek birçok olumlu etkisi vardır. Afrika ve Latin ritimlerinin çalınacağı bu neşeli deneyimde; takım çalışması, iletişim becerisi, el ve vücut koordinasyonu, refleks, problem çözebilmek, stres yönetimi, kendini ifade edebilme, konsantrasyon gibi konularda ritmin olumlu katkıları görülmektedir. Sizleri Hakan Musluoğlu’nun yürüteceği bu keyifli yolculuğa bekliyoruz.

Atölye Saati : 13.30–15.00
Ücret : 35TL